درباره ما

روزبه‌روز باید یاد شهدا و تکرار نام شهدا و نکته‌یابی و نکته‌سنجی زندگی شهدا در جامعه‌ی ما رواج پیدا کند. (مقام معظم رهبری)

تجلیل و بزرگداشت یاد و خاطره شهدا و ارائه وصایای شهدا علاوه بر وظیفه‌ای همگانی، نیاز امروز و آینده جامعه ماست. جامعه‌ای که پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، هزاران شهید را به اسلام و انقلاب تقدیم کرده است و حکومت اسلامی به واسطه خون این شهیدان، عزت و سربلندی پیدا کرده است.

ویژه نامه ستارگان راه، به‌طور مختصر به معرفی شهدای آرمیده در شهرستان تفت می پردازد که تعداد این عزیزان به 367 شهید می‌رسد. در این اثر تلاش شده‌است شهدای اقشار و اصناف شهرستان تفت تبیین شود که در برخی موارد از چند ویژگی شهید، شاخـص آن انتخاب شده‌است. در ضمن این اثر با گزیده ای از وصیتنامه های شهـدا همراه می‌باشد؛ وصایایی که همچون چشمه های جوشان، پرطراوت است و تشنگان حقیقت و معرفت را سیراب می‌کند و نمادی روشن و مستند از روحیات شهــدا و اندیشه‌های هر قوم و شهری است.

این اثر برحسب فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) در راستای جهاد تبیین، تولید دانش‌بنیان و تبیین اندیشه و مرام شهدا، برای نخستین بار در حوزۀ فرهنگ ایثار و شهادت، بدین شیوه تدویـن و تنظیم شده است. از همه عزیزان خواستاریم که با بیان پیشنهادها و انتقادات خود، ما را در بهبود دیگر آثار یاری فرمایید. شما می‌توانید دیدگاه های خود را از طریق تماس با ما برای ما ارسال نمایید.

لازم می‌دانیم از خانوادۀ گرامی شهدا، بنیاد شهید و امور ایثارگران تفت و یزد، ناحیۀ مقاومت و پایگاه‌های بسیج شهرستان تفت، همرزمان شهدا و سایر عزیزانی که در فراهم‌آوردن این ویژه‌نامه یاریگر ما بودند، تشکر و قدردانی نماییم. امید است این تـلاش اندک مورد قبـول درگاه خداونـد متعال و امام زمـان (عج)  قرار گیرد و خشنودی روح مطهر امام خمینی (ره) ، شهدای عزیز و امت شهیدپرور را برآورده کند و گامی دیگر در راه نشر و گسترش ترویج فرهنگ ایثـار و شهـادت باشد، ان‌شاء‌الله.